Mgr Michalina Wilkowska  | 2012-10 - obecnie

Doktorant

WF UAM pokój: 130      +48 61-829-5232       mskupin@amu.edu.pl

Zainteresowania naukowe:
Magister biofizyki, specjalność biofizyka molekularna, Zakład Fizyki Makromolekularnej, Wydział Fizyki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2015 roku. Tematem pracy badawczej jest wpływ wybranych surfaktantów na właściwości amyloidogenne peptydów A beta. Zainteresowania naukowe: badanie systemów na bazie surfaktantów do terapii genowej, badania strukturalne i spektroskopowe peptydów i kwasów nukleinowych, badania niskokątowym rozpraszaniem promieniowania rentgenowskiego (SAXS). Kilkuletni członek Biophysical Society oraz Polskiego Towarzystwa Synchrotronego.

Publikacje      Projekty                Wypromowani Licencjusze