Dr Zuzanna Pietralik  | 2008-10 - obecnie

Adiunkt

WF UAM pokój: 136      +48 61-829-5266       zuzannap@amu.edu.pl

Zainteresowania naukowe:
Procesy agregacji białek amyloidogennych. Charakterystyka oligomerów ludzkiej cystatyny C oraz ich znaczenie w rozwoju chorób neurodegeneracyjnych. Systemy dostarczania leków oraz terapeutycznych kwasów nukleinowych, badania układów transportujących na bazie fosfolipidów i surfaktantów polimerycznych oraz ich kompleksów z DNA i siRNA. Zastosowanie promieniowania synchrotronowego oraz techniki małokątowego rozpraszania promieniowania rentgenowskiego do badań układów biologicznych.

Publikacje           Wypromowani Doktorzy      Wypromowani Magistrowie      Wypromowani Licencjusze