Prof. dr hab. Stefan Jurga  | 1994-10 - obecnie

Kierownik Zakładu Fizyki Makromolekularnej w latach 1994-2016

WF UAM pokój: 138 / CNBM UAM      +48 61-829-5290       stjurga@amu.edu.pl

Zainteresowania naukowe:
Główne zainteresowania badawcze prof. S. Jurgi koncentrują się na strukturze i dynamice materii miękkiej analizowanej za pomocą obrazowania NMR, metod rozproszeniowych (SAXS, WAXS), mikroskopii elektronowej, sił atomowych oraz optycznej, relaksacji oraz dyfuzji NMR, technik modelowania komputerowego, spektroskopi dielektrycznej i FTIR. Profesor Jurga jest autorem i współautorem 190 publikacji naukowych w renomowanych czasopismach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach badawczych, był promotorem 20 doktorantów.

Ma bogate doświadczenie we współpracy międzynarodowej, był m.in. profesorem wizytującym w Cornell University, Uniwersytecie Stanowym Północnej Karoliny w USA, w Uniwersytecie Południowej Afryki w Pretorii w RPA, w Centrum Badań Atomowych w Saclay pod Paryżem. Prof. Jurga był laureatem Fundacji Maxa Plancka jako stypendysta w Instytucie Maxa Plancka do badań polimerowych w Moguncji, Niemcy, pracował na Uniwersytecie Illinois w Urbana Champaign, USA, w Instytucie Jozefa Stefana w Słowenii, i w innych instytucjach.

Publikacje      Projekty      Wypromowani Doktorzy      Wypromowani Magistrowie      Wypromowani Licencjusze