Zakład Fizyki Makromolekularnej
Strona główna
Zespół
Badania
Aparatura
Seminaria
Publikacje
Nasze
konferencje
Aktywność
konferencyjna
Projekty
Najbliższe
wydarzenia
Programy
Linki

DisCont

DisCont jest interfejsem pomiędzy systemem Windows a programami Contin.exe i Discrete.exe. CONTIN jest programem napisanym przez S. W. Provenchera i przeznaczonym między innymi do analizy (fitowania) danych eksperymentalnych poprzez rozkłady ciągłe szukanych parametrów. DISCRETE autorstwa również S. W. Provenchera analizuje dane pomiarowe i proponuje model oparty na dyskretnych wartościach parametrów. W obu programach nie jest deklarowana liczba spodziewanych składowych. Program DisCont od strony wejścia danych służy do załadowania, prezentacji graficznej, manipulacji na danych i sformatowania pliku wejściowego *.in wymaganego przez program wykonywalny. Po uruchomieniu odpowiedniego programu wyniki obliczeń są prezentowane w formie graficznej i tekstowej. Program sugeruje najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, ale istnieje możliwość przeglądania i wybór dowolnego z obliczonych rozwiązań. Akceptowane rozwiązania w obrębie serii pomiarowej wraz z innymi parametrami mogą być gromadzone w formularzu rozwiązań, który po zapisie do pliku jest łatwo importowany do programów zewnętrznych (np. Origin). Treść okna graficznego z danymi wejściowymi i aktualnym dopasowaniem może być przepisana na formularz tekstowy w celu wyeksportowania rezultatów obliczeń do pliku.

Program należy rozpakować do dowolnego folderu.
W archiwum znajduje się mini pomoc do programu oraz przykładowe pliki danych.
Podczas działania programu pliki z danymi muszą znajdować się w folderze z programem.
Wymaganym separatorem dziesiętnym systemu jest kropka, możliwa do ustawiania w opcjach regionalnych i językowych systemu.

DisCont - DOWNLOAD Liczba pobrań: 469

Wszelkie pytania i uwagi proszę kierować na adres markem@amu.edu.pl

Literatura:

Provencher S.W., Computer Physics Communications, 27, 213-227 (1982) Provencher S.W., Computer Physics Communications, 27, 229-242 (1982) http://s-provencher.comZakład Fizyki Makromolekularnej, Wydział Fizyki UAM, ul. Umultowska 85, 61-614 Poznań    Fax: +48 61-829-5245, Email:  zfmak@amu.edu.pl

© Opisy i zdjęcia: Zakład Fizyki Makromolekularnej  | Ta stona używa ciasteczek
     Zaktualizowano: podstrony  2018-03-20  / bazę danych:   2018-03-23  by Webmaster: Zbigniew Fojud